Specjalista psychiatra. Od 2011 roku pracuje na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu, w tym pierwsze 8 lat na specjalistycznym oddziale leczenia osób z zaburzeniami nastroju (afektywnymi). Od 2013 roku zatrudniona w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2014 roku uzyskała z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych za pracę na temat choroby afektywnej dwubiegunowej występującej rodzinnie. W 2021 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego za pierwsze na świecie badania nad komórkami macierzystymi u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Autorka i współautorka wielu prac z zakresu neurobiologii i leczenia chorób afektywnych. Za działalność naukową zdobyła dwukrotnie nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego. Od 2020 roku realizuje szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychoterapii pozytywnej. Działa w fundacji na rzecz neuroróżnorodności a/typowi
Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując m.in. w trybie ostro dyżurowym w Izbie Przyjęć Kliniki Psychiatrii, na oddziale szpitalnym, w poradni przyszpitalnej oraz ambulatoryjnie, a także w ramach zagranicznych szkoleń i kursów, m.in. w Belgii i Francji. Uczestniczka wielu zagranicznych i krajowych zjazdów i konferencji psychiatrycznych, m.in. European College of Neuropsychopharmacology, Advances in Clinical Neuroimmunology, Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych.
Z zaangażowaniem i zrozumieniem stara się pomóc osobom zmagającym się z trudnościami psychicznymi, traktując każdego pacjenta indywidualnie, w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze.
Pierwsza wizyta polega na zebraniu dokładnego wywiadu, dotyczącego obecnych i przeszłych dolegliwości, sytuacji życiowej, chorób somatycznych, przyjmowanych leków oraz dotychczasowego leczenia. Celem jest ustalenie diagnozy oraz dobranie najskuteczniejszego i najbezpieczniejszego leczenia farmakologicznego, które powinno być kontynuowane przez odpowiednio długi czas. W sposób zrozumiały i przystępny tłumaczone jest działanie leków i przebieg zaburzeń. Leczenie prowadzone jest kompleksowo, z uwzględnieniem kontrolnych badań laboratoryjnych, a w razie potrzeby odbywa się we współpracy z psychologiem oraz lekarzami innych specjalności.
W ramach wizyty odbywa się badanie stanu psychicznego, wypisanie recept, psychoedukacja, a w razie potrzeby wystawienie zwolnienia lekarskiego, zaświadczenia o leczeniu lub stanie zdrowia.
Leczenie i konsultacje prowadzone są także w języku angielskim.
I’ll be happy to treat English-speaking patients, with consultations held in the English language.
Na pierwszą wizytę proszę o zabranie ewentualnej dotychczasowej dokumentacji medycznej oraz listy przyjmowanych leków.
Serdecznie zapraszam!
Leczone choroby:
- Depresja
- Choroba afektywna dwubiegunowa
- Bezsenność
- Zaburzenia lękowe
- Zaburzenia psychiczne
- Zespół lęku uogólnionego
- Nerwica
- Nerwica natręctw
- Lęki
- Fobia społeczna
- Zespół stresu pourazowego
- Otępienie
- Bulimia
- Schizofrenia
- Zaburzenie lękowe z napadami lęku
- Zaburzenia somatyzacyjne