Lekarze Specjaliści Poznań Suchy las

Zapraszamy! : Poniedziałek - Piątek: 14.00 do 20.00
  Kontakt : +48 793 840 469

Lekarze

dr n. med. Ilona Pieczonka-Ruszkowska

Jestem specjalistą w zakresie pediatrii i neurologii dziecięcej. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, diagnozuję i leczę choroby wieku dziecięcego. Oceniam rozwój psychoruchowy dzieci oraz doradzam w zakresie kalendarza szczepień z uwzględnieniem aktualnych zaleceń ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwa dzieci z problemami neurologicznymi. Specjalizowałam się i uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera, pracując w Klinice Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej. W Klinice zajmuję się diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami nerwowo-mięśniowymi, bólami głowy, padaczką, mózgowym porażeniem dziecięcym, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, tikami, zaburzeniami snu oraz innymi chorobami neurologicznymi wieku dziecięcego. W Klinice prowadzę również program terapeutyczny leczenia rdzeniowego zaniku mięśni,

Prowadzę ćwiczenia i seminaria ze studentami Uniwersytetu Medycznego z dziedziny pediatrii i neurologii dziecięcej w języku polskim i angielskim. Szczególnie interesuje mnie zagadnienie migreny u dzieci, prowadzę badania kliniczne nad nowymi lekami stosowanymi w leczeniu migreny u dzieci.

Staram się aby konsultacja, badanie pediatryczne i neurologiczne zostały przeprowadzane w sposób możliwie delikatny i przyjazny dla dziecka. Szczególną uwagę poświęcam, aby rodzic uzyskał pełną informację na temat problemów zdrowotnych swojego dziecka i zalecanych badań diagnostycznych.

Leczone choroby:

 

  • Choroby neurologiczne
  • Choroby wieku dziecięcego

UMÓW WIZYTĘ